Film Info

Křižník Potěmkin
csfd

Křižník Potěmkin

Info
Sovětský svaz, 1925 , 75 min (Directors cut: 137 min)
Žánr
Drama - Historický - Válečný
Režie
Sergej M. Ejzenštejn
Hrají
Alexandr AntonovGrigorij AlexandrovIvan BobrovSergej M. EjzenštejnVladimir UralskijAndrej FajtAleksanteri Ahola-ValoRoman Širman
Téma

Popis filmu Křižník Potěmkin 1925

25. prosince 1925 měl premiéru film (Броненосец Потёмкин), který o rok později získal cenu Americké filmové akademie, v dalším roce nejvyšší cenu Světové výstavy v Paříži a v letech 1952 a 1958 jej hlasování Mezinárodního výboru pro dějiny filmu určilo za nejlepší film všech dob Toto vrcholné Ejzenštejnovo dílo má pět kapitol: začátek vzpoury, povstání, pohřeb Vakulinčuka, masakr na schodišti Oděsy a vítězná plavba. Po pětadvaceti letech od svého vzniku-byl film ozvučen hudbou a zvuky (když hudbu k němu složil německý skladatel Edmund Meisel pro berlínskou premiéru). Ejzenštejn ve svém filmu uplatnil jednak avantgardní divadelní postupy masové pantomimy, jednak nové prvky montáže a dal Potěmkinem dělnické třídě celého světa nejen nádherné umělecké dílo, ale i doklad o síle její solidarity a výzvu k revoluci. V mnoha zemích bojovala buržoazní cenzura proti tomuto dílu ale film, podoben křižníku v závěrečné scéně, pokračoval ve vítězné plavbě, kterou nebylo možno zastavit.
Zdroj: oficiální distributorAktualizace: 2019-2-5

Křižník Potěmkin hodnotící komentáře


Křižník Potěmkin download


Křižník Potěmkin online


Křižník Potěmkin ke stažení


Křižník Potěmkin

Křižník Potěmkin ke stažení

UPOZORĚNÍ: Odkazy výše jsou pouze do vyhledávání na externích stránkách, nemusí být funkční, za obsah těchto stránek neručíme a varujeme před stahováním nelegálního obsahu!
Reklama:
135
SitemapCorporate | Seth Dickinson | Shingeki no Kyojin 10